Jestem mężem, ojcem trzech córek i dziadkiem trzech wnuczek, więc prawa kobiet leżą mi szczególnie na sercu. W czasie rządów PiS sytuacja Polek nieustannie się pogarsza - traktowane są one przedmiotowo i pozbawiane wpływu na własne życie.

Równość płci to fundament demokracji i sprawiedliwości społecznej. Prawo do godności i samostanowienia nie powinno zależeć od tego czy jest się mężczyzną czy kobietą. Wyznaję pogląd, że wolności osobiste nie mogą być obszarem, w który ingeruje państwo i jego instytucje, a prawa reprodukcyjne są kwestią intymną i każda kobieta powinna mieć prawo do podejmowania decyzji dotyczących swojego ciała i zdrowia.

Polki powinny czuć się bezpiecznie. Państwo musi zapewnić im równe prawa społeczne, polityczne i gospodarcze oraz umożliwić realizację życiowych celów, bez narzucania ideologicznych ograniczeń. Dlatego popieram i jako poseł będę dążył do realizacji następujących postulatów:

- równość na rynku pracy
- bezpłatne in-vitro
- bezpłatne badania prenatalne
- żłobek w każdej gminie
- szeroki dostęp do antykoncepcji
- prawo do przerwania ciąży do 12 tygodnia

Nasze matki, żony, córki, wnuczki - one wszystkie zasługują na równe szanse, pełne prawa i możliwość decydowania o własnym życiu.

Napisz do mnie

kontakt@gorczyca2023.pl 

Facebook